Piknik Naukowy w Józefosławiu

W dniu 11.09.2021 r. w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Józefosławiu przy ul. Kameralnej 10, odbył się Piknik Naukowy zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasz Józefosław i  Julianów”, w którym uczestniczył Wydział Gospodarki Odpadami.

 

Wspólnie z grupą Alarm Dla Klimatu zorganizowano stoisko edukacyjne dotyczące gospodarowania odpadami. Podczas Pikniku promowano ekologiczny styl życia zgodny z zasadą 5R „Zero –Waste”, (odmawiaj, minimalizuj, użyj ponownie, oddawaj do recyklingu, kompostuj) jak również segregacji i kompostowania bioodpadów. Zachęcano każdego mieszkańca do podjęcia próby kompostowania odpadów bio zarówno na własnej działce, balkonie a nawet w mieszkaniu. W tym celu został przygotowany konkurs pn. „Nie marnuję, kompostuję” skłaniający do myślenia nad skalą problemu odpadów biodegradowalnych. Na zwycięzców konkursu czekały nagrody ufundowane przez Gminę Piaseczno.

Wśród osób biorących udział w konkursie  wyłoniono dwóch zwycięzców, którzy otrzymali nagrodę główną w postaci kompostownika o poj. 740l. Wyróżnieni uczestnicy otrzymali książki pt. „Jak kompostować? To proste” wraz z pamiątkowymi dyplomami. Najmłodsi uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali drobne upominki w postaci kubków z napisem „Jestem Eko” mini kredek i innych drobiazgów.

Dodatkowo podczas pikniku mieszkańcy mogli oddać zużyty sprzęt elektryczny i  elektroniczny do specjalnego pojemnika podstawionego przez firmę Polblume.

 

Liczba wyświetleń: 159

Ostatnie aktualizacje: