III edycja akcji „Adoptujemy świąteczne drzewka i zwracamy je naturze”

Piaseczyńska inicjatywa „Alarm dla klimatu” już po raz trzeci organizuje akcję „Adoptujemy świąteczne drzewka i zwracamy je naturze”. Polega ona na zebraniu drzewek świątecznych (choinek), które następnie zostaną posadzone w innych miejscach m.in. w placówce Domów Dziecka w Pęcherach. Akcja będzie trwać do 15.01.2022 r.

Zgłoszenia udziału w akcji można dokonać mailowo na adres: alarmdlaklimatu.piaseczno@gmail.com lub na stronie Facebook: https://www.facebook.com/Alarm-dla-Klimatu-102873891495679. Zachęcamy Państwa do udziału w poniższej akcji. Wspólnie możemy budować świadomość ekologiczną

Poniżej szczegóły akcji:

ADOPTUJEMY ŚWIĄTECZNE DRZEWKA I ZWRACAMY JE NATURZE – III edycja

Krok 1. Zakup właściwej choinki.

Warunek absolutnie priorytetowy to wybór zaufanego miejsca zakupu choinki, mogą to być renomowane szkółki czy zaufane punkty sprzedaży choinek, gdzie można kupić choinkę uprawianą w doniczce od jej narodzin lub choinkę dobrze ukorzenioną w tejże doniczce. Drzewko musi mieć korzenie. Jak rozpoznać czy choinka nie jest oszukana? W donicy powinna być solidnie ubita czarna ziemia, a nie piach, czy niedbale wrzucona ziemia. Po drugie to korzenie muszą się gdzieś zmieścić, więc wielkość doniczki nie powinna być mniejsza niż połowa średnicy korony drzewka w jego najszerszym punkcie.

Krok 2. Drzewko należy trzymać w domu krótko, maksymalnie 2 tygodnie, z dala od wszelkich źródeł ciepła i regularnie podlewać tak by ziemia była wilgotna. Nie należy obcinać czubka.

Krok 3. Drzewko zasadzić najszybciej jak się da, jeżeli ziemia nie jest zmrożona i nie ma mrozów.

Krok 4. Jeżeli nie masz gdzie zasadzić drzewka to po upływie 2 tygodni należy wystawić choinkę na dwór i podlewać ją z umiarem jeśli temperatura nie spada poniżej 0. W przypadku mrozów od -5 st. powstaje ryzyko, że korzenie przemarzną i wówczas należy zabrać choinkę to nieogrzewanego pomieszczenia typu piwnica, garaż (tylko ze światłem i tam nadal podlewać). Gdy nie ma takiego pomieszczenia wówczas należy schować ją w zaciszne miejsce i przy mrozach nie podlewać. Donicę można otoczyć kocem lub styropianem i oddzielić od gruntu (np. postawić na styropianie lub palecie).

Krok 5. Tak pielęgnowane drzewko należy dostarczyć do punktu odbioru choinek. Lokalizacje punktów będą podawane mailowo po Państwa zgłoszeniu na adres: alarmdlaklimatu.piaseczno@gmail.com. Wskażemy punkt położony najbliżej.

Tak jak we wcześniejszych edycjach drzewka będą personalizowane. Każdy dostawca choinek jest proszony o przypięcie swojemu drzewku plakietki z imieniem. Wówczas łatwiej będzie w ten sposób monitorować los choinek.

Uwaga: Dostawy drzewek po świętach będą umawiane indywidualnie. Dostawy we własnym zakresie.

Zasięg akcji obejmuje gminę Piaseczno i gminy sąsiadujące.

 

Liczba wyświetleń: 714

Ostatnie aktualizacje: