Warsztaty ekologiczne dla uczniów i seniorów

Gmina Piaseczno realizuje kampanię informacyjno-edukacyjną pod hasłem „Myśl globalnie – segreguj lokalnie”.

Celem kampanii jest pokazanie mieszkańcom jak duże znaczenie ma jednostkowe działanie każdego z nas – zarówno przy prawidłowej segregacji odpadów, jak i ograniczaniu ich wytwarzania.

Spotkania z seniorami

W ramach w/w kampanii rozpoczęły się spotkania z mieszkańcami w Klubach Seniora. Podczas spotkań wykorzystywane są prezentacje multimedialne. Mieszkańcy mogą też samodzielnie wykonać ekologiczne środki czystości z ogólnodostępnych składników znajdujących się praktycznie w każdym domu czy mieszkaniu, takich jak: soda, kwasek cytrynowy, woda czy ocet.

Uczestnicy spotkań mogą poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą segregacji i recyklingu, poznać zalety kompostowania bioodpadów i przekonać się, że idea „less waste” oraz ekologiczny styl życia to kierunek, który warto propagować na co dzień. Warto wiedzieć, że idea ta nie wiąże się z wyrzeczeniami, jak również nie generuje dodatkowych nakładów finansowych a wręcz przeciwnie, pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Warsztaty w szkołach

W lutym br. rozpoczęły się także warsztaty edukacyjne w szkołach podstawowych. Na chwilę obecną zajęcia realizowane są w klasach I-IV. Warsztaty podzielone są na dwie części. Pierwsza – teoretyczna podczas której instruktor omawia zasady segregacji odpadów, prezentuje eko – znaki oraz przybliża zagadnienia takie jak recykling czy idea „less waste”. Zdobytą wiedzę dzieci mogą wykorzystać biorąc udział w części drugiej tj. ekologicznych grach „Twister” oraz „Eko Bohater”.

Uczniowie podczas warsztatów nie tylko zdobywają wiedzę, ale i doskonale się bawią rozwijając umiejętność pracy zespołowej oraz bezpośredniej interakcji po długim okresie izolacji w domach.

 

Liczba wyświetleń: 275

Ostatnie aktualizacje: