„EKOZABAWKA”

W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej, mającej na celu kształtowanie właściwych postaw proekologicznych,  Wydział Gospodarki Odpadami Gminy Piaseczno zorganizował
w piaseczyńskich szkołach konkurs plastyczny pt. „EKOZABAWKA”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III uczęszczających do gminnych szkół podstawowych. Zadaniem dzieci było przygotowanie z materiałów odpadowych ekozabawek.

Na konkurs wpłynęły 23 prace. Z na pozór niepotrzebnych rzeczy, które trafiłyby do śmietnika uczestnicy konkursu wykorzystując własną kreatywność, wykonali piękne ekologiczne zabawki. Choć wybór nie był łatwy, komisji konkursowej udało się  wyłonić trzech zwycięzców.

Laureatami trzech pierwszych miejsc zostali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym:

I miejsce –  Janek K. uczeń klasy III c

II miejsce – Julia R. uczennica klasy II a

III miejsce – Eliza P. uczennica z klasy I b

Nagrodzone prace to: czarny kot, gra piłkarzyki oraz pociąg z opakowań kartonowych.

Dodatkowo w konkursie wyróżniono pięć prac: domek dla lalek, plaster miodu z pszczołami, parking samochodowy, samolot oraz świnkę skarbonkę.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w dniu 13 lutego 2019 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Piasecznie.

–  Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom edukacyjnym młode pokolenie będzie miało większą świadomość ekologiczną o tym, że im większa ilość odpadów zostanie wysegregowana, tym ich mniej trafi na składowisko. Poprawnie wysegregowane odpady zostaną poddane procesowi recyklingu lub będą ponownie wykorzystane – tłumaczy naczelnik wydziału Barbara Wysocka.

Liczba wyświetleń: 2 855

Ostatnie aktualizacje: