Ekologiczny Festiwal Online EKOfeston z okazji Dnia Ziemi

zdjęcie - promujące ekofestiwal online - Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia 2021 r. (czwartek) o godzinie 9.00 rozpocznie się pierwszy Ekologiczny Festiwal Online EKOfeston, zorganizowany przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys. Partnerem tego niezwykłego wydarzenia, które odbywa się pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska jest Gmina Piaseczno.

To jedyne w swoim rodzaju ogólnopolskie i bezpłatne wydarzenie pozwoli na wspólne świętowanie Dnia Ziemi w wirtualnej rzeczywistości, ale w trosce o prawdziwe środowisko. Żeby wziąć udział w Festiwalu wystarczy wejść na stronę: ekofeston.abrys.pl lub poszukać wydarzenia w serwisie Facebook.

Pola tradycyjnej aktywności i kontakty międzyludzkie zostały mocno ograniczone, ale to nie oznacza, że musimy ograniczyć także edukację ekologiczną społeczeństwa. Wręcz przeciwnie. Potrzeby w tym zakresie są naprawdę ogromne. I równie wielkie są możliwości. I tak zrodziła się idea EKOfestonu, czyli ogólnopolskiego festiwalu ekologii w największym plenerze świata – w Internecie.

– W ciągu ostatnich lat zrealizowaliśmy kilkadziesiąt plenerowych eventów poświęconych ekologii, branży komunalnej i zdrowemu stylowi życia. Niestety, w ostatnim czasie nie ma takiej możliwości. Jednak postanowiliśmy udowodnić, że wciąż można edukować w sposób skuteczny i przystępny. EKOfeston to połączenie wiedzy i atrakcji adekwatnych do wieku, potrzeb, predyspozycji oraz zainteresowań dzieci, a także, co bardzo ważne, dorosłych. Chodzi bowiem o to, aby udział w wydarzeniu mógł wziąć każdy, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania, bo edukacja ekologiczna jest wspólną potrzebą wszystkich, zwłaszcza podczas obchodów Dnia Ziemi – podkreśliła Małgorzata Masłowska-Bandosz, dyrektor Działu Edukacji Ekologicznej firmy Abrys.

Podczas ponad pięciogodzinnego festiwalu podzielonego na blok dla dzieci, a także na blok dla dorosłych odbiorców, nie zabraknie treści poświęconych:

  • gospodarowaniu odpadami i wodą,
  • ochronie klimatu,
  • powietrza,
  • bioróżnorodności
  • naszego zdrowia.

Przeprowadzone zostaną kreatywne warsztaty recyklingowe i konkursy z nagrodami. Pojawią się barwne postaci, baśniowe aranżacje i atrakcje, pozwalające na połączenie dobrej zabawy z przekazywaniem wiedzy. Wystąpią eksperci oraz pasjonaci ochrony środowiska, a także podjęte zostaną próby znalezienia rozwiązań dla naszych codziennych problemów, związanych choćby z segregacją odpadów albo ochroną powietrza. A co więcej, nie zabraknie dialogu z uczestnikami festiwalu. Każdy, kto będzie odbiorcą EKOfestonu, zyska poczucie, że jego obecność jest równie ważna, jak to, co będzie mógł zrobić dla ochrony środowiska dzięki zdobytej podczas wydarzenia wiedzy.

W Ekologiczny Festiwal Online zaangażowało się wielu partnerów, zarówno w postaci przedsiębiorstw, samorządów, jak i instytucji. EKOfeston to nie tylko wyjątkowy sposób na obchody Dnia Ziemi w trudnych czasach, ale i okazja do współtworzenia wydarzenia, które jednoczy podmioty kierujące się potrzebą osiągania wspólnego celu, jakim jest skuteczna edukacja ekologiczna społeczeństwa.

Zachęcamy do wspólnego świętowania Dnia Ziemi!

Pobierz szczegółowy PROGRAM EKOFESTIWALU

Załączniki

Liczba wyświetleń: 283

Ostatnie aktualizacje: