Warsztaty w zakresie selektywnej zbiórki odpadów podczas „Eko-Niedzieli”

W niedzielę 3 września na Rynku Miejskim w Piasecznie odbyła się „Eko-Niedziela” – coroczna impreza o charakterze ekologiczno-sportowym organizowana przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną.

Jednym z elementów imprezy były warsztaty ekologiczne promujące selektywną zbiórkę odpadów, przygotowane we współpracy z Wydziałem Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Zajęcia warsztatowe były skierowane zarówno do dzieci jak i dorosłych. Na najmłodszych czekały kolorowanki, rebusy i łamigłówki nawiązujące do segregacji odpadów i recyklingu. Starsi mogli wykazać się znajomością zasad segregacji rozwiązując QUIZ ekologiczny. Uczestnikom biorącym udział w zmaganiach ekologicznych wręczano upominki i dyplomy. Odwiedzający stoisko otrzymywali ulotkę prezentującą zasady funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami w Gminie Piaseczno, w tym szczegółowe zasady segregacji odpadów komunalnych.

Na stanowisku zorganizowano również punkt zbiórki makulatury.

Dodatkową atrakcją warsztatów ekologicznych była fotobudka, w której można było zrobić sobie zdjęcie, pozując w nakryciach głowy wykonanych przez uczniów piaseczyńskich szkół, w ramach konkursu „Ratuj Naturę – Zbieraj Makulaturę”.

 

Liczba wyświetleń: 803

Ostatnie aktualizacje: