Warsztaty ekologiczne w sołectwach

Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno we współpracy z Piaseczyńską Fundacją Ekologiczną zapraszają na cykl warsztatów poświęconych selektywnej zbiórce odpadów komunalnych.

W okresie od czerwca do października br. w sołectwach z terenu Gminy Piaseczno podczas imprez plenerowych/spotkań z mieszkańcami odbywać się będą warsztaty ekologiczne. Głównym tematem spotkań będzie selektywna zbiórka odpadów komunalnych ze szczególnym uwzględnieniem kompostowania i ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów zgodnie z zasadą 3R (Reduce, Reuse, Recycle).

Najmłodsi uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z podstawami segregacji odpadów rozwiązując specjalnie dla nich przygotowane rebusy, krzyżówki i kolorowanki. Dla mieszkańców biorących udział w spotkaniach przygotowany został również konkurs polegający na segregacji odpadów na czas. Osoba lub drużyna, która podczas danego spotkania sołeckiego wykona zadanie poprawnie i w najkrótszym czasie, zostanie nagrodzona kompostownikiem. Dla laureatów drugiego i trzeciego miejsca przewidziano nagrody w postaci zestawu toreb wielokrotnego użytku na zakupy do wózka.

Najbliższe spotkania odbędą się:

15.06.2024 r. Złotokłos

16.06.2024 r. Zalesie Górne

16.06.2024 r. Jazgarzew

01.09.2024 r. Julianów

Zachęcamy do udziału w warsztatach!

 

Liczba wyświetleń: 28

Ostatnie aktualizacje:

Ten artykuł nie był modyfikowany od czasu publikacji.