Odpady wielkogabarytowe co to takiego?

Odpady wielkogabarytowe  – to odpady komunalne powstające w gospodarstwach domowych, które ze względu na ponadnormatywne wymiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach i kontenerach na odpady.

Do tej grupy zaliczane są meble (stoły krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele itd.), dywany, materace, wykładziny, meble ogrodowe, dużych rozmiarów donice ogrodowe, rowery, duże zabawki, wózki i foteliki dziecięce.

Wymienione wyżej odpady są odbierane w ramach zbiórki akcyjnej w terminach wskazanych w harmonogramach. Odpady te można również oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych  (PSZOK).

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady pobudowane i poremontowe, deski, palety, płyty, stolarka okienna i drzwiowa, płyty karton-gips, styropian, wełna mineralna, papa, farby i opakowania po nich, opony, ceramika łazienkowa, kabiny prysznicowe i wanny, beczki stalowe i z tworzyw sztucznych, panele podłogowe i ścienne, grzejniki, części pojazdów, gruz, pozostałości materiałów budowalnych, sprzęt ogrodniczy, zużyte pojemniki na odpady, elementy ogrodzenia i płoty.

Odpady w/w należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ul. Technicznej 6 w Piasecznie. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 18 oraz w soboty 9- 17.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można również zgłosić do odbioru firmie POLBLUME tel. 22 756 96 61

Liczba wyświetleń: 15 518

Ostatnie aktualizacje: