Mistrzowie wiedzy o odpadach

Ponad trzydziestu uczniów piaseczyńskich szkół sprawdziło dziś swoją wiedzę na temat odpadów i recyklingu. Pytano ich o czas rozkładu śmieci, zasady segregacji, a także procesy recyklingu i odzysku.

Piaseczyński Test Wiedzy o Odpadach został zorganizowany przez Wydział Gospodarki Odpadami Gminy Piaseczno w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej, związanej z wprowadzeniem nowych zasad gospodarki odpadami.  

Konkurs odbył się w dniu 13 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Piasecznie. Wzięło w nim udział 31 uczniów z sześciu szkół podstawowych, z podziałem na dwie kategorie wiekowe:

  • klasy IV-V: 13 uczniów
  • klasy VI-VIII: 18 uczniów

Test miał na celu sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu gospodarki odpadami i recyklingu. Składał się z 30 pytań – 25 pytań zamkniętych oraz 5 pytań otwartych. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 50 minut. Wiedza sprawdzana na testach obejmowała zarówno tematy, które omawiane były podczas odbywających się w ramach kampanii prelekcji,  a także ogólną znajomość tematyki o odpadach.

Po sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniono sześciu laureatów, po trzech w każdej kategorii wiekowej.

LAUREACI W KATEGORII KLAS IV-V

I miejsce: Filip Tulczyński, Szkoła Podstawowa nr 3 w Piasecznie

II miejsce: Helena Machul, Szkoła Podstawowa nr 3 w Piasecznie

III miejsce: Julianna Chmielewska, Szkoła Podstawowa w Jazgarzewie

 

LAUREACI W KATEGORII KLAS VI-VIII

I miejsce: Marcel Mokrogulski, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie

II miejsce: Sonia Stępień, Szkoła Podstawowa w Zalesiu Górnym

III miejsce: Aleksander Gajdak, Szkoła Podstawowa w Złotokłosie

Laureaci pierwszego miejsca otrzymają tablet, drugiego – aparat fotograficzny, a trzeciego – hulajnogę. Nagrody zostaną wręczone laureatom w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 19 czerwca br. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Liczba wyświetleń: 1 408

Ostatnie aktualizacje: