Konkurs Wiedzy o Odpadach rozstrzygnięty!

Konkurs Wiedzy o Odpadach rozstrzygnięty!

Olimpiada ekologiczna dla dzieci w Piasecznie była prawdziwym wyzwaniem dla młodych umysłów. Zorganizowany przez Gminę Piaseczno Konkurs Wiedzy o Odpadach skupił uwagę uczniów szkół podstawowych na kwestiach związanych z gospodarką odpadami, recyklingiem i kompostowaniem.

Do pierwszego etapu Konkursu Wiedzy o Odpadach, który został przeprowadzony online, za pośrednictwem specjalnej platformy testowej w dniu 19 października 2023 r., zgłosiły się trzy szkoły: Szkoła Podstawowa w Jazgarzewie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze, Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie. Łącznie w internetowych zmaganiach uczestniczyło 48 uczniów. Finalnie test rozwiązało 38 uczniów.

Wyniki Konkursu

Uczniowie mieli 75 minut na rozwiązanie quizu z pięćdziesięcioma pytaniami jednokrotnego wyboru.

Wyniki pierwszego etapu zadecydowały, że do finałowej fazy zmagań zakwalifikowało się sześcioro uczniów. Drugi etap, odbywający się stacjonarnie, również wymagał od uczestników rozwiązania quizu, ale tym razem w wersji papierowej i z jednym pytaniem otwartym. Wyniki konkursu ogłoszono w dniu 31 października na stronie www.odpady.piaseczno.eu. A jak wygląda podium?

Nagrodzeni

Pierwsze miejsce zajęła Lena Orlińska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie, uzyskując 40 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Bartosz Piotr Paśko z tej samej szkoły, zdobywając 36 punktów, a trzecie miejsce – za sprawą zdobycia 35 punktów – przypadło Janowi Karolakowi ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Jazgarzewie.

Na wyróżnienia zasłużyli również Bronisław Cabaj oraz Filip Chylak obaj ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie.

Laureaci nie tylko zdobyli zaszczytne wyróżnienia i miejsca na podium, ale także otrzymają atrakcyjne nagrody w postaci kart podarunkowych. Konkurs okazał się nie tylko wyjątkowym doświadczeniem i sprawdzianem dla uczniów, ale również ważnym krokiem w kierunku edukacji ekologicznej i świadomego postępowania z odpadami w gminie Piaseczno. Wręczenie nagród odbyło się w dniu 15 listopada o godz. 9.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. .

Konkurs Wiedzy o Odpadach jest jednym z elementów kampanii edukacyjnej Gminy Piaseczno, realizowanej pn. „Odpadów mniej – ziemi lżej” przez Wydział Gospodarki Odpadami. W jej ramach dla najmłodszych mieszkańców gminy przygotowano spektakl edukacyjny „Czysta Ziemia Ziemowita” oraz opracowano książeczki z zadaniami, które poprzez zabawę mają zwiększać wiedzę na temat właściwego postępowania z odpadami.

 

Liczba wyświetleń: 233

Ostatnie aktualizacje: