Więcej o: Podsumowanie warsztatów „zero waste” i segregacji odpadów w klubach seniora

Podsumowanie warsztatów „zero waste” i segregacji odpadów w klubach seniora

W minionym tygodniu w czterech sołectwach miały miejsce wyjątkowe warsztaty dla seniorów, które udowodniły, jak wielki potencjał drzemie w lokalnych społecznościach, gdy chodzi o ochronę środowiska i przeciwdziałanie marnotrawstwu zakupionych produktów. Czytaj więcej „Podsumowanie warsztatów „zero waste” i segregacji odpadów w klubach seniora”

Więcej o: Kuchnia „zero waste” i segregacja odpadów – spotkania dla seniorów w czterech sołectwach

Kuchnia „zero waste” i segregacja odpadów – spotkania dla seniorów w czterech sołectwach

W grudniu 2025 r. na terenie gminy Piaseczno odbędą się cztery wyjątkowe spotkania poświęcone niemarnowaniu żywności oraz prawidłowej segregacji odpadów.

Warsztaty skierowane będą do seniorów i odbędą się w czterech Klubach Seniora w: Głoskowie, Woli Gołkowskiej, Zalesiu Górnym oraz Złotokłosie. Czytaj więcej „Kuchnia „zero waste” i segregacja odpadów – spotkania dla seniorów w czterech sołectwach”

Zmiana harmonogramu odbioru odpadów komunalnych od 1 grudnia 2025 r.

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy, że z dniem 1 grudnia 2025 r. ulega zmianie harmonogram odbioru odpadów komunalnych dla całego obszaru Gminy Piaseczno. Zmiana wynika z ustanowienia dnia 24 grudnia (wigilia) dniem wolnym od pracy. Decyzja ustawodawcy została podjęta już po zaakceptowaniu i zleceniu wydruku harmonogramów na rok 2025. Czytaj więcej „Zmiana harmonogramu odbioru odpadów komunalnych od 1 grudnia 2025 r.”

Więcej o: Finał akcji „Sprzątanie świata 2025 r.”

Finał akcji „Sprzątanie świata 2025 r.”

W dniach 19-21 września 2025 r. po raz kolejny odbyło się sprzątanie terenów publicznych w  ramach akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku do udziału w akcji zgłosiło się 6 przedszkoli oraz 11 szkół z gminy Piaseczno. Przedszkolaki i uczniowie wraz z opiekunami posprzątali wybrane tereny takie jak: place zabaw, tereny rekreacyjne, przydrożne ulice oraz tereny wokół swoich placówek. Czytaj więcej „Finał akcji „Sprzątanie świata 2025 r.””

Więcej o: „W naturę z kulturą” – Akcja Sprzątanie Świata 2025

„W naturę z kulturą” – Akcja Sprzątanie Świata 2025

Tylko 2 dni dzielą nas od 32 finału ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata 2025. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „W naturę z kulturą” ze sloganem „Dzik nie świni w lesie. A ty?”.

Tegoroczne hasło, ma nam  przypominać o tym, że kultura jest dorobkiem, wizytówką ludzkości i ważnym elementem kształtującym naszą tożsamość.  Tak więc w tej edycji naszego misyjnego programu zachęcać będziemy, by w kontakcie z naturą pamiętać o kulturze.  Dotyczy to dobrych nawyków i naszego zachowania takiego jak na przykład niepozostawianie śmieci na łonie natury czy wybieranie takich aktywności, które minimalizują negatywny wpływ człowieka na przyrodę” – tak na swojej stronie wskazują organizatorzy  – Fundacja Nasza Ziemia.

Finał akcji przypada w dniach 19-21 września. Gmina Piaseczno wzorem lat ubiegłych również przystępuje do ogólnopolskiej akcji.  Zapraszamy, przede wszystkim młodzież i najmłodszych mieszkańców gminy do czynnego udziału w tegorocznej akcji.

Więcej o: SYSTEM KAUCYJNY – start od 01 października 2025 r.

SYSTEM KAUCYJNY – start od 01 października 2025 r.

Z dniem 1 października 2025 r. w Polsce rusza system kaucyjny. Jest to mechanizm, w ramach którego konsumenci przy zakupie napojów w opakowaniach objętych systemem ponoszą dodatkową opłatę (kaucję), która w momencie oddania opakowania w punkcie zbiórki jest im zwracana.

System kaucyjny obejmuje opakowania ze specjalnym oznaczeniem i dotyczy wyłącznie:

  • plastikowych butelek do 3 litrów (wysokość kaucji 0,50 zł)
  • puszek metalowych do 1 litra (wysokość kaucji 0,50 zł)
  • butelek szklanych wielokrotnego użytku do 1,5 litra (wysokość kaucji 1 zł)

Czytaj więcej „SYSTEM KAUCYJNY – start od 01 października 2025 r.”

Więcej o: Dotacja z WFOŚiGW na usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Piaseczno

Dotacja z WFOŚiGW na usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Piaseczno

Gmina Piaseczno uprzejmie informuje, iż otrzymała dotację w wysokości 50 000 zł na „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Piaseczno”. Dofinansowanie zostało udzielone ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Czytaj więcej „Dotacja z WFOŚiGW na usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Piaseczno”